KERNO hybryda #drzwiukryte

Drzwi ukryte dzięki naszej ościeżnicy mogą być teraz wykończone opaską od strony pomieszczenia. W drzwiach z ukrytą ościeżnicą widoczne jest tylko skrzydło drzwi. Ościeżnica schowana jest w ścianie. W ten sposób drzwi i ściana tworzą jednolitą powierzchnię. Przy takim samym wykończeniu obu elementów, wejścia nie byłoby widać, gdyby nie klamka i bardzo cienka szczelina okalająca skrzydło. Właśnie dlatego, rozwiązanie takie nazywa się także drzwiami ukrytymi lub dyskretnymi. Opracowaliśmy 3 rodzaje ościeżnicy podtynkowej dającej Ci możliwość obróbki ściany od strony pomieszczenia drewnem, panelami, glazurą itp. w sposób łatwy i niewymagający obróbki prac tynkarskich.

DLACZEGO WARTO MIEĆ NASZE DRZWI UKRYTE?

Drzwi ukryte w 3 wariantach wykończenia. Nasze autorskie rozwiązanie.

Dowolne warianty wykończenia: spieki, laminat, drewno.

Możliwość rezygnacji z obróbki tynkarskiej lub płytek ceramicznych

Wysoka jakość wykończenia, możliwość dostarczenia produktów ostatecznie wykończonych

szybki montaż, krótki termin realizacji

Ościeżnica 1

Drzwi ukryte w zabudowie meblowej z jednej strony płyta, a z drugiej opaska z regulacją.

Ościeżnica 2

Ościeżnica wykończona tynkiem obustronnie.

Ościeżnica 3

Drzwi ukryte wykończone z jednej strony tynkiem, a z drugiej opaską regulowaną

Ościeżnica podtynkowa

Stwórzmy wspólnie projekt

Bartek info@kerno.pl t. 501 663 879

Drzwi stalowe KERNO w Muzeum Pamięci Sybiru

Muzeum Pamięci Sybiru to bryła zaprojektowana przez renomowaną pracownię ’Arkon’ Jana Kabaca, który w 2020 roku został odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Koncepcja przygotowana przez to biuro zakładała zachowanie oryginalnego dwukondygnacyjnego wojskowego budynku magazynowego w niezmienionej formie. Budynek jest surowy, podstawowy budulec to szkło, beton, cegła, akcenty szarości. Króluje tu przestrzeń i minimalizm.

Mieliśmy przyjemność zrobić dwie wymagające realizacje

Drzwi loftowe stalowe do części administracyjnej

Drzwi stalowe loftowe LumoSteel1 w pięknym RAL 7024 z hartowanym, bezpiecznym szkłem optiwhite i klamką Inox, doświetlem bocznym i naświetlem górnym o łącznej wysokości 3,2m bez szprosów – co dało efekt jeszcze większego minimalizmu.

Witryny stalowe ze szkłem antyrefleksyjnym do starych szybów windowych w ekspozycji głównej

Wykonaliśmy 2 instalacje po 6 ram stalowych wiszących na poprzecznym systemie przesuwnym 150 x 220 ze szkłem antyrefleksyjnym Pilkington, które nie odbija 98% światła. Dodatkowo w starym szybie windowym zaanektowanym na ekspozycję fotograficzną zrobiliśmy 3 komplety instalacji na bazie naszego systemu drzwi stalowych LumoSteel. Żeby było piękniej i bardziej industrialnie nie zamontowaliśmy tam pochwytów (nasz ukłon w stronę magii w technologii), mają za to podwójny zatrzask.

Muzeum otwarte od 16 IX 2021r.

drzwi zewnetrzne tradycyjne klasyczne Frax Wawruk kerno hotel traugutta bialystok_01

KERNO w Tu jest pięknie Doroty Szelągowskiej na TVN

Dorota Szelągowska ze swoim programem Tu jest pięknie zawitała do butikowego hotelu Traugutta 3 w Białymstoku gdzie mamy swoje 3 realizacje.

Zabudowa sali balowej

W całości wykonana z dębu, lakierowana z zachowaniem rysunku drewna. Oczywiście wszystko według projektu i na wymiar. W zabudowie są drzwi pasywne U=0,79 z wyjściem na ogród. Zwróćcie uwagę na maskowanie po środku zabudowy, która umożliwia podział sali na dwie mniejsze. Realizacja nie należała do łatwych, szczególnie, że wszystkim zależało na efekcie 10/10.

Drzwi wejściowe pasywne Frax z wytycznymi konserwatora zabytków

Drzwi wejściowe odwzorowane zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków na te z 1884 roku. Musieliśmy się sporo napracować, żeby połączyć tradycyjny wzór i wygląd drzwi z 1884 roku z nowoczesnymi standardami i najlepszymi parametrami. Oto one. Drzwi zewnętrzne wejściowe bezprzylgowe, jednoskrzydłowe o wymiarze nietypowym, wykonane na bazie konstrukcji Frax Passive U=0,59 wykończone od strony wewnętrznej RAL 9010 / zewnętrznej RAL 7039 z zachowaniem rysunku drewna. Zawiasy mosiężne, zamek na wkładkę patentową. Ościeżnica drewniana, malowana jak skrzydło, wyposażona w uszczelkę. Próg dębowo aluminiowy. System dzień/noc. Samozamykacz ukryty z ogranicznikiem otwarcia. Klasa.

Drzwi wejściowe pasywne Frax do głównej sali balowej

Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe wejściowe bezprzylgowe wykonane w całości pod wymiar. Drzwi wykonane na bazie konstrukcji Frax Passiv U=0,79. W całości obłogowane dębem, lakierowane. Górny panel filongowy oddzielony od drzwi listwą ozdobną z snycerką. Skrzydło czynne otwierane za pomocą gałki ruchomej, skrzydło bierne wyposażone w półautomatyczny kantrygiel. Zawiasy mosiężne, szkło hartowane zespolone.

Projekt całości: Joanna Rogal i Ewa Modzelewska-Krygicz z białostockiej Pracowni Projektowej Archimeda

Do oglądania na platformach Player i TVN style