23/01/2017

Ładowanie inspiracji – BAU 2017 czyli wizyta na Targach w Monachium

Często słyszymy, że nowinki do stolicy docierają po dwóch latach od pojawienia się na zachodzie. Natomiast na Podlasie trafiają rok po Warszawie. Pojechaliśmy na BAU 2017 w celach weryfikacji.

BAU 2017 – czyli największe Międzynarodowe Targi branży budowlanej, między innymi stolarki drzwiowej i okiennej. W tym roku odbywające się pod hasłem „PRZYSZŁOŚĆ BUDOWNICTWA”.

W dobie internetu spotkanie producentów na dużej wystawie,  prężenie muskułów poprzez prezentację tego co kto ma i jakie rzeczy tworzy wydaje się być archaizmem. Wszak „wszystko jest w sieci”. Kolejny raz (nie był to nasz pierwszy wyjazd na tę imprezę) potwierdziło się jednak, że odpowiednio przygotowane Targi mogą stanowić świetne miejsce do powstania pomysłów, odświeżenia zarzuconych koncepcji czy też zwyczajnie nauki czegoś nowego.

Co będzie wyróżniać drzwi zewnętrzne w 2017 roku?

W 2017 roku zwracały uwagę elementy drewna elewacyjnego wykorzystywane jako akcenty wzornicze na skrzydłach drzwi zewnętrznych. Umiejętna obróbka i preparacja pozwala ze zwykłej „dechy” wydobyć piękno rysunku drewna, niedoskonałości sęków zamienić na unikaty zdobnicze, a wszystko razem zamknąć w bardzo nowoczesnym wzorze.  Zainteresowanie jakie budzi w Kerno model Frax 11 wydaje się potwierdzać tę tendencję.

targi, drzwi wewnętrzne, Kerno, Frax, BAU2017

BAU 2017

d_zewnetrzne_3 (1)

Frax 11 KERNO

Innymi akcentami obecnymi w Naszej ofercie, a wymagającymi jak widać ciągłego doskonalenia i rozwijania to drzwi malowane. Wariacjami na temat mogą tu być, aluminiowe wstawki, opaski wykonane z jednego dużego elementu MDF (w celu uniknięcia kłopotliwych i nieestetycznych połączeń pionów z poziomami) czy naklejane tafle kolorowego szkła. Niby już było a jednak pokazane w aktualnej odsłonie cały czas potrafi zrobić wrażenie.

targi, drzwi wewnętrzne, Kerno, Frax, BAU2017

BAU 2017

Widać gołym okiem, że w dziedzinie drzwi wewnętrznych trendy wyznaczają ościeżnice podtynkowe, wysokie skrzydła drzwiowe i bardzo ażurowe przeszklenia.

targi, drzwi wewnętrzne, Kerno, Frax, BAU2017

BAU 2017

targi, drzwi wewnętrzne, Kerno, Frax, BAU2017

BAU 2017

Mamy nadzieję, że już w tym roku uda Nam się przygotować z powyższego przepisu kilka interesujących produktów.

Szukasz inspiracji, nietuzinkowych produktów, jesteś zainteresowany posiadaniem czegoś co jest na topie designu 2017 roku?

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z Nami.

 

 

 

Najnowsze wpisy:
20/12/2017 SHOW YOURSELF – polskie produkty budowlane na arenie międzynarodowej

Zakład Stolarski Wiaczesław Awruk obecnie uczestniczy w projekcie realizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Doradcze i Konsultingowe pn.: SHOW YOURSELF- polskie produkty budowlane na arenie międzynarodowej nr POIR.02.03.03-20-0001/16 w ramach Programu Operacyjnego […]

Czytaj dalej
15/03/2017 Audyt i strategia wzornicza – czyli nowe produkty już za chwilę

W Pracowni mieliśmy ostatnio audyt wzorniczy, który ma być wsparciem w innowacyjnym rozwoju anszej działalności. Poprawa konkurencyjności KERNO dzięki wykorzystaniu wzornictwa w działalności firmy, ma się przełożyć na wdrożenie na […]

Czytaj dalej
21/10/2016 Drzwi KERNO eksponatem wystawy Muzeum Sztuki Nowoczesnej

„Wreszcie we własnym domu. Dom polski w transformacji” DRZWI KERNO na 8. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE organizowanym przez MUZEUM SZTUKI NOWOCZESNEJ w Warszawie.  Wernisaż już 22.10. Wystawa potrwa do […]

Czytaj dalej
04/08/2016 URO – stół z charakterem

  URO (uro), w języku esperanto, znaczy żubr. Zwierzę to, od lat zamieszkujące Podlasie, symbolizuje potęgę i siłę przyrody. Stabilność i niezniszczalność. Nasze stoły są jego godnym imiennikiem. Zaprojektowała je […]

Czytaj dalej